Benefis Tomasza Wójtowicza i Lecha Łaski, jubileusz Tomasza Wójtowicza


Benefis dwóch polskich mistrzów olimpijskich z Montrealu - Tomasza Wójtowicza i Lecha Łaski oraz jubileusz Tomasza Wójtowicza to kolejne ważne realizacje Centrum Promocji AK-Pol. Wydarzenia organizowaliśmy w Lublinie - wybór miejsca nie był przypadkowy, gdyż obaj znakomici mistrzowie właśnie tutaj stawiali swe pierwsze siatkarskie kroki.

Na jubileusz dwóch wciąż pamiętanych przez kibiców gwiazd polskiej siatkówki przyjechało wielu dawnych przyjaciół z boiska obu graczy, byli ich dawni trenerzy i koledzy także ci z reprezentacji Polski w której odnosili największe swe sukcesy. Do Lublina przyjechali między innymi trener Władysław Pałaszewski, z którym zarówno Łasko jak i Wójtowicz odnosili ogromne sukcesy, był Andrzej Warych - II trener reprezentacji mistrzów świata z 1974 r., mistrz olimpijski Włodziemierz Sadalski, dawni partnerzy z Gwardii Ireneusz Kłos i Tomasz Swędrowski.

Kolejną atrakcją siatkarskiego benefisu w Lublinie był pojedynek dwóch czołowych polskich drużyn Klubowego Wicemistrza Świata Jastrzębskiego Węgla z mistrzem Polski Skrą Bełchatów.

Uroczystość związaną z jubileuszem 60. urodzin Tomasza Wójtowicza, mistrza świata z Meksyku (1974) i mistrza olimpijskiego z Montrealu (1976) zorganizowaliśmy w lubelskiej hali Globus rok później. Wydarzenie, które przyciągnęło tysiące kibiców uświetnił mecz Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów.

Przy organizacji tego wydarzenia odpowiadaliśmy za kompleksowe techniczne przygotowanie eventu oraz towarzyszącego mu meczu czołowych polskich drużyn siatkarskich. Siatkarską imprezę poprowadził Jerzy Mielewski, znany komentator telewizji Polsat Sport.